Viru maakohus mõistis mehe süüdi oma joomakaaslase pussitamises ja karistas teda seitsmeaastase vangistusega.
Prokuratuur süüdistas Remii Vannust raske tervisekahjustuse tekitamise katses, ähvardamises ja varguses.
Menetlust juhtinud ringkonnaprokuröri Marge Voogma sõnul toimus kuritegu mullu märtsis. “Süüdistatav haaras ühise alkoholi tarvitamise käigus tekkinud sõneluses noa ja lõi kannatanut kaks korda selja piirkonda,” selgitas ringkonnaprokurör.
Kohtueelses menetluses selgitati välja, et tüli tekkis raha pärast, “Õnneks rabeles kannatanu süüdistatava haardest välja ja põgenes. Seetõttu esitati Vannusele süüdistus katseks jäänud süüteos,” ütles Voogma.
Prokuröri sõnul ajas süüdistatav kannatanut pärast põgenemist taga ja ähvardades teda ära tappa. “Seda sündmust nägid pealt vahetus läheduses viibinud lapsed ja teise möödujad, mistõttu riivas juhtum kindlasti üldist rahu ja turvatunnet,” nentis ringkonnaprokurör.
Lisaks sellele avalikku turvatunnet riivanud vahejuhtumile leidis kohtueelses menetluses tõendamist, et Vannus oli neli päeva enne eelkirjeldatud juhtumit toimepannud varguse. “Täpsemalt varastas Vannus ühest Rakvere toidupoest raseerimistarbeid koguväärtusega 477,88 eurot,” märkis Voogma.
Marge Voogma lisas, et tegemist polnud esmakordse karistusega. “Vannusel oli juba neli kehtivat kriminaalkaristust varguste ja ühe kehalise väärkohtlemise eest ning ta vabanes vanglast vaid paar nädalat enne uute kuritegude toimepanemist,” ütles ringkonnaprokurör.
“Arvestades eelnevaid karistusi ja tõsiasja, et need karistused pole mõjutanud Vannust seaduskuulekalt käituma, siis on seitsme aastane vangistus prokuratuuri hinnangul proportsionaalne karistus,” märkis Voogma.
Allikas: BNS















