Eesti parimad iduettevõtted, asutajad ja investorid on selgunud

Neljapäeval tunnustati Eesti edukamaid iduettevõtteid, silmapaistvamaid asutajaid ja investoreid ning idusektori arengusse enim panustanud tegijaid.

Eesti Startup Auhindade võitjad valiti enam kui 300 kandidaadi hulgast, keda esitasid kogukonna liikmed ise. Startup Estonia andmetel tegutseb Eestis ligikaudu 1600 idufirmat ning parimad ettevõtted kuulutati välja 11 kategoorias.

Parim kaitsetööstuse iduettevõteFrankenburg Technologies
Ettevõte arendab õhutõrjesüsteeme, sealhulgas rakette, mida saab toota soodsamalt, kiiremini ja suuremates kogustes kui praegused lahendused võimaldavad.

Parim süvatehnoloogia iduettevõteGScan
GScan arendab müüonkiirgusel põhinevat tehnoloogiat, mis võimaldab tuvastada sügavaid defekte kriitilises infrastruktuuris, näiteks sildades ja tunnelites. 2025. aastal plaanitakse koostööd ülemaailmsete korporatsioonidega nagu BP ja National Highways ning laienemist Inglismaale ja Saksamaale.

Parim rohetehnoloogia iduettevõteYaga
Kasutatud moe ostmise ja müümise platvorm, mis tegutseb lisaks Eestile ka Aafrikas. Yaga on aidanud vältida enam kui 4 miljoni uue moe-eseme tootmist, panustades seeläbi jätkusuutlikkusse.

Parim finantstehnoloogia iduettevõteLightyear
Investeerimisplatvorm, mis pakub kasutajatele taskukohaseid ja mugavaid investeerimisvõimalusi. Ettevõte laiendas möödunud aastal tegevust uutele turgudele ja kasvatas tehingute mahtu.

Parim riistvara iduettevõteDefSecIntel Solutions
Ettevõte arendab tehisintellektil töötavaid autonoomseid seire- ja õhutõrjesüsteeme, mis on mõeldud kaitse- ja piirijulgeoleku tarbeks.

Parim tarkvara kui teenus (SaaS) iduettevõteKatana
Tootmisettevõtetele mõeldud platvorm, mida kasutab üle 1500 kliendi üle maailma varude ja tellimuste haldamiseks.

Aasta asutajadMartin Sokk ja Mihkel Aamer (Lightyear)
Lightyeari asutajad, kes muudavad Euroopa investeerimismaastikku, muutes investeerimise lihtsamaks ja ligipääsetavamaks.

Aasta investorTaavet Hinrikus
Hinrikuse investeerimisfond Plural kogus 2024. aastal 500 miljonit eurot ning jätkas investeerimist Euroopa kõige ambitsioonikamatesse idufirmadesse. Ta osaleb ka uutes kinnisvaraprojektides ja toetab tehnoloogiaharidust Eestis.

Aasta panustajaTaavi Kotka
Kotka on olnud aktiivne tehnoloogiahariduse edendaja, panustades HK Unicorn Squadi kasvu ning laienemisesse. Programm on tutvustanud tehnoloogiamaailma enam kui 4000 tüdrukule ning koos TalTechiga arendatakse välja jätkuprogramm vanematele õpilastele.

Aasta uustulijaFrankenburg Technologies
Lisaks aasta parima kaitsetehnoloogia idufirma tiitlile pälvis Frankenburg Technologies ka parima uustulija auhinna. Ettevõte arendab järgmise põlvkonna õhutõrjerakette ja on juba laienenud Ukrainasse, Suurbritanniasse, Lätti ja Leetu.

Kiireim käibekasvatajaDefSecIntel Solutions
Ettevõtte käive kasvas aastaga 7 miljonilt eurolt 40 miljonile. Nad avasid Eestis uue tehase ning tõid turule uue lühimaa õhutõrjesüsteemi EIRSHIELD, mis suudab tuvastada ja neutraliseerida droone.

Peaminister Kristen Michali sõnul moodustavad idufirmad pea 4% Eesti SKT-st. Michal selgitas, et ühe rohkem iduettevõtteid muutub kasumlikuks ja panustavad Eesti majandusse aina rohkem.

LIFT99 kaasasutaja Elise Sass sõnas, et Eesti startupi sektor on liikunud pikaajalisemat arendust nõudva innovatsiooni poole, kasvatatud on käibeid ja toodud turule uudseid tooteid. Samuti lisas ta, et meie kaitsetööstus on üks arengu vedajatest ja Eesti idufirmade asutajad ei karda tegutseda valdkondades, mis meid kõiki otseselt puudutavad.

 

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist