„Soovime kalapüügi- ja vesiviljelustooteid töötlevaid ettevõtjaid roheüleminekul aidata. Oleme selleks välja töötanud meetme uuenduste elluviimise toetamiseks. Need investeeringud aitavad suurendada Eesti ettevõtjate konkurentsivõimet turul,“ rääkis regionaal- ja põllumajandusminister Piret Hartman.
„Kaasrahastust saab küsida investeeringuteks, mis aitavad võtta kasutusele taastuva energiaallika, muuta töötlemist ressursitõhusamaks või hakata töötlema uusi kalapüügi- ja vesiviljelustooteid,“ selgitas Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi kalanduspoliitika osakonna juhataja Sigmar Suu.
„Toestuse abil saab näiteks rekonstrueerida töötlemisruumi, soetada energiasalvestussüsteemi, innovaatilise töötlemisseadme või osta keskkonnahoidliku külmutusseadmega sõiduki,“ lisas Suu.
Toetuse maksimaalne suurus ühes taotlusvoorus:
- kalapüügi- ja vesiviljelustooteid töötlevale ettevõttele või tootjaorganisatsioonile – 1 000 000 eurot;
- tootjaorganisatsioonide liidule – 4 000 000 eurot.
Toetuse taotlusvoor avaneb 2025. aasta veebruaris. Täpsed kuupäevad avalikustab PRIA oma kodulehel.
Perioodi 2021–2027 kalapüügi- ja vesiviljelustoodete töötlemisinvesteeringute toetuse eelarve on 19 843 542 eurot. Eelarvest 70% kaetakse Euroopa Merendus-, Kalandus- ja Vesiviljelusfondist ning 30% Eesti Vabariigi eelarvest.
Määrusega saab tutvuda Riigi Teatajas.