Töötajate palgaootus kasvas 2300 euroni

Töötajate palgaootus töökoha vahetamisel on tõusnud 2300 euroni, mis on 15% rohkem kui eelmisel aastal, selgub Palgainfo Agentuuri ja tööportaali CVKeskus.ee korraldatud küsitlusest, kus osales ligi 7000 inimest.

Kui 2022. aasta sügisest kuni 2024. aasta kevadeni püsis töötajate netopalga ootus töökoha vahetamisel umbes 2000 euro juures, siis 2024. aasta lõpus kasvas see kiiremini kui reaalselt teenitav palk. Eelmisel aastal suurenes töötajate palgaootus 15%, samas kui netotöötasu kasvas vaid 8%.

Töötajad soovivad nüüd töökoha vahetamisel teenida 2300 eurot kätte. See tähendab, et palgaootus on 680 eurot kõrgem kui töötajate tegelik teenistus.

Erinevates ametirühmades on palgaootused ja -surve väga erinevad. Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder tõi välja, et projektijuhtide ja tippspetsialistide seas on palgasurve tõusnud vastavalt 3 ja 4 protsendipunkti. Samas on see vähenenud esmatasandi juhtidel 8, autojuhtidel 6, klienditeenindajatel 5, kontoritöötajatel 5 ja lihttöölistel samuti 5 protsendipunkti.

Erialade lõikes soovivad panganduses töötavad inimesed teenida töökoha vahetamisel keskmiselt 808 eurot rohkem, tervishoiutöötajad 800 eurot ja riigiasutustes töötavad inimesed 803 eurot rohkem. Haridustöötajate palgaootus on 700 eurot kõrgem reaalselt teenitavast palgast. Kõrgeim palgaootus on IT-erialadel, kus töötajad ootavad 3150 euro suurust netopalka, kuid seal on palgasurve madalam, kuna tegelik teenitav palk on juba kõrge.

Tööstus- ja tootmisvaldkonnas on erinevus palgaootuse ja reaalselt teenitavast palga vahel kõige väiksem, ulatudes vaid 446 euroni, mis teeb palgasurveks 22%. Tööstuses ja tootmises töötavad inimesed soovivad teenida keskmiselt 2000 eurot.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist