Kiirsõnumirakenduse Telegram asutaja Pavel Durov ütles Prantsuse poliitikaajakirjale Le Point, et tema hinnanguline 13,9 miljardi dollari suurune varandus läheb jagamisele rohkem kui 100 lapse vahel, kelle isaks ta on saanud läbi spermadoonorluse.
„Nad on kõik minu lapsed ja kõigil on samad õigused! Ma ei taha, et nad pärast minu surma üksteist ribadeks kisuksid,“ ütles Durov intervjuus.
Durov selgitas, et on ametlikult kuue lapse isa kolmest erinevast partnerist, kuid kliinik, kus ta 15 aastat tagasi hakkas spermat annetama, et aidata sõpra, teatas talle, et selle kaudu on eostatud üle 100 lapse 12 erinevas riigis.
Durov lisas, et tema lapsed ei pääse pärandusele ligi järgmise 30 aasta jooksul.
„Ma tahan, et nad elaksid nagu tavalised inimesed, et nad ehitaksid end ise üles, õpiksid end usaldama, suudaksid luua – mitte elada pangakonto najal,“ märkis ta.
Telegram, mis on tuntud oma privaatsusele ja krüptitud sõnumivahetusele keskendumise poolest, omab üle miljardi aktiivse kasutaja kuus. 40-aastane Durov ütles, et tegi testamendi nüüd, kuna tema töö on seotud riskidega.
Kriminaalsüüdistused Prantsusmaal
Durov käsitles intervjuus ka tõsiseid kriminaalsüüdistusi, mis tema vastu Prantsusmaal on esitatud. Ta arreteeriti eelmisel aastal, kuna teda süüdistati selles, et ta ei kontrollinud piisavalt Telegrami sisu, et takistada kuritegevust.
Süüdistused puudutavad koostöö puudumist õiguskaitsega seoses uimastikaubanduse, lapsporno ja pettustega. Telegram on varem eitanud ebapiisavat modereerimist.
Durov nimetas süüdistusi „täiesti absurdselt põhjendamatuteks“. „See, et kurjategijad kasutavad meie platvormi nagu ka teisi, ei tähenda, et selle haldajad oleks kurjategijad,“ rõhutas ta.
Teised tegevjuhid ja miljardärid, kellel on varanduse jagamine juba läbi mõeldud
Kui rääkida tohutu varanduse edasiandmisest lastele, siis Pavel Durov paistab silma paljude „nepotismi“ suhtes ettevaatlike liidrite seas. Microsofti kaasasutaja Bill Gates, kelle varandust hinnatakse 176 miljardi dollari suuruseks, plaanib jätta oma lastele vähem kui 1% kogu varandusest.
„Mu lapsed said suurepärase kasvatuse ja hariduse, aga neile jääb vähem kui 1% kogu varandusest, sest ma otsustasin, et see ei oleks neile tegelikult kasuks,“ ütles Gates tänavu taskuhäälingus Figuring Out With Raj Shamani. „See pole mingi dünastia – ma ei palu neil Microsofti juhtida. Ma tahan, et neil oleks võimalus omaenda töö ja saavutuste kaudu edu saavutada.“
Filantroop ja ärinaine Laurene Powell Jobs, kes oli abielus Apple’i kaasasutaja Steve Jobsiga, ei plaani samuti jätta oma 14,1 miljardi dollari suurust pärandit lastele.
Toidutelevisiooni ajaloo üks rikkamaid saatejuhte, Guy Fieri – kellel on 100 miljoni dollari suurune leping Food Networkiga – on öelnud, et tema lapsed ei saa sentigi, kui nad selle nimel ise ei pinguta.
„Kui sa tahad sellest juustust osa, siis pead saama kaks kraadi. Mitte midagi sellest, mida ma olen ehitanud, sa ei saa niisama – sa pead selle minult ise võtma.“