Tallinna linnapea Jevgeni Ossinovski ja abilinnapea Kaarel Oja käisid reede hilisõhtul ja laupäeva esimestel tundidel koos Põhja prefektuuri juhi Ats Kübarsepa ja Ida-Harju politseijaoskonna patrullitalituse juhi Pirko Pärilaga Tallinna tänavatel patrullimas, et tutvuda olukorraga politsei vaatenurgast.
“Õhtu esimeses osas näitasid Põhja prefekt Ats Kübarsepp ning Ida-Harju patrulltalituse juht Pirko Pärila meile patrullpolitseiniku varustust. Järeldus: ära nende naiste ja meestega lolli mängi. Ning vaatasime koos otsa pealinna õigusrikkumiste statistikale ja geograafiale. Saime osa väljuvate patrullide briifingust, misjärel sukeldusid ekipaažid Tallinna öhe korda tagama,” kirjutas Ossinovski sotsiaalmeedias.
Üheskoos külastati häirekeskust, kainestusmaja, Kanuti aeda ja Musumäge ning tehti tiir vanalinnas. Tänu tormisele ilmale oli aga öö võrdlemisi rahulik.
“Väljakutseid muidugi oli ning paraku ei üllata ma kedagi, et reede õhtul on pea kõikide väljakutsete ühisnimetajaks alkohol. On see siis 170 km/h tunnis kihutanud ja teelt välja sõitnud auto Väo viadukti juures, mille juht pani jooksu ning püüdis taksoga koju ära sõita – tulemus: saadi kätte – või trepikoja esimesel korrusel magama jäänud härra Arbu tänaval – tulemus: suunasime koju,” kirjutas Ossinovski. “Kõige valusam oli aga näha, kui tihti lööb patrulli kaardirakenduse ekraanil ette lühend LSV: lähisuhtevägivald.”
“Öö viimases osas nägime Raadikul kahte nurga peal pisut kohkunult seisnud noorukit, kelle puhul oli alust kahtlustada narko ostu-müüki. Patrull leidiski nende lähedalt kolm kotikest, mis hiljem jaoskonnas testides amfetamiiniks ja Ecstasyks osutusid, aga poisid ütlesid, et nad näevad neid asju küll elus esimest korda,” meenutas Ossinovski.
Meer vaatas koos abilinnapeaga üle kohad, kus linn saaks valgustuse ja kaamerate paigaldamisega turvalisust parandada. Ossinovski lubas need ettepanekud kindlasti töösse võtta ja aidata politseil oma tööd veelgi paremini teha.
“Tõdesime, et politsei võib teha kuitahes suurepärast tööd, aga Tallinna öös tegeleme me juba paratamatult tagajärgedega, mis algavad sotsiaalsetest probleemidest,” nentis Ossinovski. “Meil on vaja politseinike toetamiseks rohkem vaimse tervise spetsialiste, sotsiaaltöötajaid, ühiskondlike hoiakute muutust ja rohkem märkamist probleemide tekkimise hetkel, mitte siis, kui need juba politseilisteks juhtumiteks kujunevad.”