Päästeameti sõnul ilmnes kolmapäeval toimunud ohuteavituse terviksüsteemi testimisel mitmeid puudujääke: mõnes piirkonnas ei käivitunud sireenid ning osa teavitusi saabus märkimisväärse hilinemisega.
Kaitseväe suurõppuse Siil raames käivitati esmakordselt üleriigiline ohuteavitussüsteem EE-ALARM, sealhulgas sireenid 22 asulas ja Tallinna ümbruses.
Eelteavitused edastati mitme kanali kaudu: „Eesti äpp“, ERRi uudisterakendus, err.ee, ETV, ETV+ ning SMS-id. „Ole valmis!“ rakenduse kaudu jõudis teade tehnilistel põhjustel adressaatideni plaanitust hiljem. SMS-teavitused saadeti ligikaudu 1,5 miljonile seadmele, kuid suur hulk sõnumeid jõudis adressaatideni alles poole tunni jooksul. Esimese 15 minutiga jõudis SMS umbes 700 000 telefoni.
Põhiteavituse ajal aktiveerusid „Eesti äpp“, „Ole valmis!“ äpp, ERRi platvormid ja televisioon. Äppide kaudu teavituste edastamisel esines viivitusi, mida analüüsivad Riigi Infosüsteemi Amet ja Naiskodukaitse.
Samaaegselt aktiveeriti ka sireenivõrgustik. Kahe kolmandiku ulatuses töötasid sireenid ettenähtud ajal, ent mitmes piirkonnas käivitusid need viivitusega ning mõnes kohas ei käivitunud üldse. Ülevaate koostamisega tegeleb Siseministeeriumi Infotehnoloogia- ja Arenduskeskus (SMIT), kes analüüsib ka süsteemi laiemalt.
Tegemist oli süsteemi esmakordse ulatusliku testimisega, mille tulemusel saadi väärtuslikke teadmisi toimivate ja parendamist vajavate osade kohta. Analüüsiga tegelevad siseministeerium, päästeamet, häirekeskus, Riigi Infosüsteemi Amet, SMIT ja Naiskodukaitse.
Elanikkonnal palutakse jagada oma kogemust ja tagasisidet lehel kriis.ee.