Raadiohääl Andres Puusepp, kes viibis tervisemurede tõttu nädal aega haiglaravil ja läbis operatsiooni, on nüüdseks lubatud kodusele ravile.
Terviseprobleemid algasid möödunud nädala teisipäeval, kui Star FM-i otse-eetris hakkas Puusepa põlv ootamatult tugevalt valutama. Kiirabi kutsuti stuudiosse kohapeale.
Esialgu pöördus ta Ida-Tallinna keskhaigla erakorralise meditsiini osakonda, kuid enda sõnul jäi sealne abi piiratud. Seejärel suundus ta erakliinikusse, kus tehti ultraheliuuring, eemaldati põlvest vedelikku ja võeti vereproovid, mis viitasid tõsisele põletikule.
Päev hiljem viibis Puusepp juba Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, kus tehti talle operatsioon. Tal diagnoositi septiline artriit ehk liigesepõletik.
Puusepp ütles oma Instagrami loos: “Näidud on ikkagi veenisisese antibiootikumiga niipalju läinud paremaks, et ei ole veel hea, aga sain kodusele ravile. Jätkub antibiootikumikuur suukaudu ja nädal aega ei tohi põlvele toetuda, pean käima karkudega, siis algab põlve taastusravi. Bakteri puhul see veel kasvab natuke, seda esialgset asja, mida kardeti, õnneks ei leitud, aga õigel ajal õige ravi peale see päästis kõige hullemast.” Lisaks tänab Puusepp Heal kliinikut ja PERHi õdesid ja arste. Raadios teda veel kuulda ei ole, Puusepa sõnul taastub hetkel veel kodus.
Kriitika erakorralise meditsiini osakonna aadressil
Puusepp on väljendanud rahulolematust esialgse meditsiinilise käsitluse üle ITK EMOs. Tema sõnul oletati seal esialgu meniski vigastust ning tehti vaid röntgen, jättes tegemata vereanalüüsi, mis hiljem osutus määravaks.
„Ma saan aru, et meil on Tallinnas mitu EMO, et ma ei saa kõiki neid süüdistama hakata ja ma ei tahagi seda teha, sest arstid ja töötajad teevad tänuväärt tööd. Aga see, kui lähedalt läks minust see kõige halvem asi, mille sõna ma ei taha suu sissegi võtta ja millest mõtlemine toob pisara silma… Mul on ikkagi üheaastane tütar kodus ja kõik muugi. Nad ei võtnud minult kõige süütumat vereproovi, et saada aru, et minusugust patsienti ei tohi EMOst mitte kuhugile saata,“ ütles ta raadioeetris.
Tema sõnul kinnitasid mitmed arstid, et patsiendi vereproovi tegemata jätmine oli eksimus, mis oleks võinud tuua kaasa raskemaid tagajärgi.
„Selliste näitudega patsient ei tohi haiglast lahkuda,“ sõnas Puusepp resoluutselt.
„Nii ei saa juhtuda, et keegi läheb EMOsse ja süütu vereproov jäetakse tegemata. Ma ei tea, kas oli paha päev või arstiproual jäi laps haigeks või mees ütles halvasti, aga mind see ei huvita ka. Mängida niimoodi inimeste eludega – see on solvav, jahmatav, šokeeriv. Ma loodan, et sellega nüüd tegeletakse.“
Puusepp on teatanud, et kavatseb esitada ITK vastu ametliku kaebuse.