Veebruaris saavad kalandusettevõtjad küsida tootmise kestlikumaks muutmiseks toetust

Toetuse eesmärk on aidata kalandusega tegutsevatel ettevõtjatel muuta oma ettevõtte töötlemisprotsess keskkonnahoidlikumaks. See on võimalik nii digitaliseerimise, säästvamatele ja taastuvatele energiaallikatele ülemineku kui ka ressursitõhususe suurendamise teel. 

„Soovime kalapüügi- ja vesiviljelustooteid töötlevaid ettevõtjaid roheüleminekul aidata. Oleme selleks välja töötanud meetme uuenduste elluviimise toetamiseks. Need investeeringud aitavad suurendada Eesti ettevõtjate konkurentsivõimet turul,“ rääkis regionaal- ja põllumajandusminister Piret Hartman.

„Kaasrahastust saab küsida investeeringuteks, mis aitavad võtta kasutusele taastuva energiaallika, muuta töötlemist ressursitõhusamaks või hakata töötlema uusi kalapüügi- ja vesiviljelustooteid,“ selgitas Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi kalanduspoliitika osakonna juhataja Sigmar Suu.

„Toestuse abil saab näiteks rekonstrueerida töötlemisruumi, soetada energiasalvestussüsteemi, innovaatilise töötlemisseadme või osta keskkonnahoidliku külmutusseadmega sõiduki,“ lisas Suu.

Toetuse maksimaalne suurus ühes taotlusvoorus:

  • kalapüügi- ja vesiviljelustooteid töötlevale ettevõttele või tootjaorganisatsioonile – 1 000 000 eurot;
  • tootjaorganisatsioonide liidule – 4 000 000 eurot.

Toetuse taotlusvoor avaneb 2025. aasta veebruaris. Täpsed kuupäevad avalikustab PRIA oma kodulehel.

Perioodi 2021–2027 kalapüügi- ja vesiviljelustoodete töötlemisinvesteeringute toetuse eelarve on 19 843 542 eurot. Eelarvest 70% kaetakse Euroopa Merendus-, Kalandus- ja Vesiviljelusfondist ning 30% Eesti Vabariigi eelarvest.

Määrusega saab tutvuda Riigi Teatajas.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist