Tapal lasi 33-aastane mees teisipäeval konflikti käigus õhkrelvast teist meest pähe. Konflikti tagajärjel viidi kannatanu kriitilises seisus haiglasse, kus arstid püüavad tema elu päästa.
Politsei pidas tulistamises kahtlustatava mehe sündmuskohal kinni.
Rakvere politseijaoskonna menetlusgrupi juht Diana Tammekand ütles Virumaa Teatajale, et sellised juhtumid ei ole kahjuks haruldased ning olukord on muret tekitav. Tema sõnul on tulirelvi imiteerivad esemed kõigile lihtsalt kättesaadavad ning politsei puutub igapäevaselt kokku relvade või nendega sarnanevate esemetega seotud väljakutsetega.
“Relvadega situatsioonid on politsei jaoks kõige kõrgema ohutasemega väljakutsed. Sarnaselt tavalise inimesega ei suuda ka politseinikud kaugelt eristada, mis relvaga on tegemist. Õhkrelvad, airsoft-relvad ja stardipüstolid on pealtnäha samasugused kui tulirelvad ning visuaalselt ega laskude järgi ei ole võimalik neid eristada. Seetõttu läheb politsei alati väljakutsele valmisolekus, et inimesel on päris tulirelv,” rääkis Tammekand.
Tammekandi sõnul seab relvaga vehkimine lisaks teiste hirmutamisele ohtu ka relva kasutaja enda elu, kuna politseil on sellises olukorras õigus kasutada kõiki seaduslikke vahendeid inimese kinnipidamiseks.
“Paraku on selliseid olukordi ka ette tulnud, kus politseinik on pidanud tulistama relvaga vehkivat inimest, kes korraldustele ei allu,” nentis menetlusgrupi juht.
Ta rõhutas, et relvade kasutamine on lubatud üksnes selleks ettenähtud kohtades, mitte avalikus ruumis. Inimese pihta tulistamine – ka õhkrelvast – on eriti ohtlik ja kriminaalkorras karistatav.
Iga relva kasutamise eest, sealhulgas ka õhkrelva puhul, vastutab selle omanik. Kui keegi märkab relvaga seotud ohtlikku tegevust, tuleks sellest viivitamatult teatada politseile, helistades numbril 112.