2024. aastal peteti Eesti elanikelt välja ligikaudu 300 000 eurot armukelmuse kaudu. Eelmisel aastal teatati politseile 28 armukelmuse juhtumist, millest 19 puhul langesid inimesed kelmide ohvriks. Kahjusummad ulatusid vahemikku 230–70 000 eurot. Enamik kelmustest toimus Tallinnas ning peamine sihtmärk olid eakamad naised, keda ahvatleti Tinderis.
Lääne-Harju politseijaoskonna juht Lea Bärenson selgitas, et armukelmid ei suhtu inimestesse isikliku huvi pärast, vaid järgivad täpselt kavandatud mudelit. Petturid kasutavad välja töötatud suhtlustaktikaid, mis on suunatud ohvri üksildusele, kaastundlikkusele ja empaatiale, et raha kergemini saada. Emotsionaalne suhtlusstiil võib aja jooksul muutuda järjest intensiivsemaks ja lõpuks viia ähvardusteni. Kui raha on saadud, siis keelduvad kelmid kas suhtlusest või küsivad uut summat.
Politseijuht rõhutas, et isikuandmeid ei tohi võõrastele jagada ning rahalisi ülekandeid ei tohiks teha inimestele, keda päriselt ei tunne. Ta soovitas enne suuremate rahasummade üleandmist küsida sõprade nõu ja suhtluses kahtluse korral kohe politseile teatada.