Eesti idusektoris töötas möödunud aasta lõpu seisuga 14 396 inimest. Idussektori keskmine brutopalk ulatus 3650 euroni, mis on kaks korda kõrgem Eesti keskmisest.
Eestis on idusektor oluline tööandja, pakkudes kõrge lisandväärtusega töökohti. Üldiselt suurendavad nooremad iduettevõtted töökohtade arvu, samas vanemad ettevõtted kohandavad oma strateegiaid ja otsivad suuremat efektiivsust.
Idusektori töötajad moodustasid 2024. aasta lõpu seisuga 2 protsenti kõigist Eesti maksukohuslaste juures töötavatest inimestest, kuid 37 protsenti Eesti tehnoloogiasektori töötajatest olid idusektorist. Kõrgeim palk on 41-50-aastastel töötajatel, kelle keskmine brutopalk ulatus 4491 euroni. Välismaalaste keskmine brutopalk oli 3897 eurot, mis ületas sektori keskmise.
Eesti idusektori suurim tööandja oli Wise, kus töötas 2006 inimest. Teiseks suurim oli Bolt 1329 töötajaga. Samuti kuulusid viie suurima tööandja hulka Playtech, Yolo ja Swappie.
67 protsenti idusektori töötajatest on kõrgharidusega, kusjuures välismaalaste seas on kõrgharidusega töötajate osakaal veelgi kõrgem – 82 protsenti. Idusektori töötajatest 62 protsenti on mehed ja 38 protsenti naised. Keskmine töötaja on 31-40-aastane.
Tippspetsialistid moodustavad sektori suurima töötajate grupi – 50 protsenti. Juhtivatel positsioonidel töötab 12 protsenti, kontoritöötajaid ja klienditeenindajaid on 17 protsenti ning tehnikuid ja keskastme spetsialiste on 13 protsenti.
Iduettevõtete asutajate keskmine vanus oli 39 aastat, 59 protsendil asutajatest on kõrgharidus. Eestist on pärit 54 protsenti asutajatest, välismaalasi on 21 protsenti ja teadmata päritoluga on 25 protsenti asutajatest.