Riiklikud toitumissoovitused annavad teaduspõhiseid juhiseid, kuidas hoida või parandada tervist. Need on mõeldud kõigile – imikutest eakateni.
Seekordsed soovitused täpsustavad paljude toitainete koguseid. Näiteks tõusis lubatud rasvade tarbimise piir ja vähenes süsivesikute miinimumkogus. Köögi- ja puuviljadele kehtestati nüüd selge alampiir, samuti on eraldi soovitus kaunviljade tarbimiseks.
Liha tarbimise soovitused jäid samaks – seda tuleks süüa pigem harva. Kui siiski tarbida, tuleks eelistada väiksema rasva- ja soolasisaldusega tooteid. Sama kehtib ka kala puhul. Piimatoodetest soovitatakse jätkuvalt magustamata variante, samas kui magustatud piimatooted arvestatakse nüüd maiustuste hulka.
Magusa tarbimispiirangud on täpsemad: alla 2-aastased ei tohiks üldse lisatud suhkruid süüa. 3–6-aastastele on soovitatav maksimaalselt 2 šokolaadikomm või üks kohuke päevas, eeldusel, et muid maiustusi ei tarbita. Alates 11. eluaastast võib päevas süüa näiteks 4 küpsist või juua kuni 400 ml magustatud jooki.
Esimest korda on toitumissoovitustega koos ka une- ja liikumissoovitused. Väikelastel ei soovitata ekraaniaega üldse, koolieelikutel peaks see jääma alla 60 minuti päevas. Samuti rõhutatakse regulaarset liikumist ja istumise vähendamist. Uue soovitusena tuuakse välja, et üle 55-aastased võiksid vajadusel teha kuni 30-minutilise päevase uinaku.
Aasta jooksul avaldatakse põhjalikum käsiraamat, mis sisaldab ka soovitusi toitumismustrite, toiduohutuse ja muude tervisega seotud teemade kohta.